ZYRTARE/ Shqipëri-Francë, UEFA jep vendimin përfundimtar për stadiumin
Nuk ka më dilema, pasi UEFA ka zyrtarizuar edhe vendin ku do të zhvillohet ndeshja e 17 nëntorit, mes Shqipërisë dhe Francës.

Institucioni Europian i Futbollit ka shënuar emrin e “Arenës Kombëtare”, si stadiumin që do të presë takimin eliminator për Euro 2020 mes kuqezinjve dhe “gjelave”.

Pas inspektimeve, delegatët e UEFA-s dhënë dritën jeshile që kjo ndeshje të zhvillohet në impiantin e ri.

Takimi do të startojë në orën 20:45.
Shtuar më 11/11/2019, ora 19:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori