Zyrtare: Thyhet rekordi i transferimeve, futbollisti i Lazios me ekip të ri

Felipe Anderson nuk do të jetë më pjesë e Lazios, dhe këtë e ka konfirmuar klubi me një postim në Facebook duke e falenderuar dhe duke i uruar fat tek klubi i tij i ri i cili do të jetë West Ham United në Premier League.

Anderson pati një rënie të dy sezonet e fundit për shkak edhe të një dëmtimi, ku para dy vitesh tare refuzoji 55 milion euro nga Manchester United, shkruan albeu.com.

Por, klubi lacial ka përfituar plot 47 milion euro nga ky transferim.

West Ham ka thyer edhe rekordin personal të klubit për transferimin më të shtrenjtë në histori
Shtuar më 15/07/2018, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori