ZYRTARE: UEFA merr vendim për Ronaldon
Cristiano Ronaldo do të jetë në të dyja sfidat me Ajax-in në Ligën e Kampionëve.

Komisioni i Disiplinës në UEFA ka marrë vendimin sa i përket festimit të pesë herë fituesit të Topit të Artë në sfidën ndaj Atletico Madridit.

Një gjest i ngjashëm me atë të trajnerit Simeone në Ëanda Metropolitano, pas golit të dytë të Atleticos. Asnjë skualifikim, siç edhe ishte frika, por thjesht gjobë dhe paralajmërim.

Ronaldo do të jetë në fushë normalisht ndaj Ajaxit, një ndër viktimat e preferuara të portugezit, duke qenë se i ka shënuar shtatë gola.
Shtuar më 21/03/2019, ora 16:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori