ZYRTARE/ UEFA vendos edhe për Champions League e Europa League
Pas vendimit sa i përket kampionatit evropian i cili është shtyrë për vitin e ardhshëm, UEFA ka marrë vendim edhe për Lgiën e Kampionëve dhe Europa League.

Për momentin të dy këto kompeticione janë të pezulluara deri në njoftim të dytë, ndërsa sa i përket finaleve, ato janë vendosur që të luhen në fund të muajit qershor.

Kështu, finalja e madhe e Europa League do të luhet më 24 qershor, ndërsa finalja e madhe e Ligës së Kampionëve të luhet më 27 qershor
Shtuar më 17/03/2020, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori