Merkato, 10 më të përfolurit në Serie A (FOTO LAJM)

Gilardino: 40% Inter, 30% Roma, 20% Napoli, 10% Genoa
Edhe pas transferimeve të bujshme dhe të shtrenjta që janë bërë deri tani si: Cavani, Falcao, Neymar, Thiago Alcantara, Higuain, Tevez dhe kur jemi pranë edhe kalimit të Gareth Bale te Real Madrid për shumën rekord të 120 milionë eurove, merkatoja vazhdon në Serie A, megjithëse emrat e mëdhenj dhe shumat marramëndëse tani duken se janë një ëndërr e largët për futbollin italian. Por, sërish në qarkullim janë emra me të vërtetë interesant që mund të shtojnë ciësinë.

Nga Keisuke Honda te Kempf, nga Gilardino te Osvaldo, nga Taider te Ziegler, mbrojtës, mesfushorë dhe sulmuesë, ka nga pak për të gjitha shijet.

Disa prej tyre janë shumë pranë nënshkrimit me klubet që i kërkojnë, ndërsa të tjerët janë në bisedime e sipër, por merkatoja e verës në Itali mbyllet më 2 shtator ndaj deri atëherë surpizat me siguri që nuk do të mungojnë.../albeu.com/
Shtuar më 06/08/2013, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori