Mjekët nuk i dhanë shpresë për shkak të anoreksisë, surprizon 22-vjeçarja (FOTO LAJM)

Një 22-vjeçare, të cilës mjekët i kishin dhënë pak shpresa për mbijetesë për shkak të anoreksisë duke qenë se ajo peshonte vetëm 31 kg, ka rreth 120 mijë ndjekës në Instagram ndërsa ka publikuar herë pas here foto nga rikuperimi i gjendjes së saj shëndetësore.

Hannah Koestler, dëshironte të tregonte një "grimcë realiteti" të sëmundjes së saj shkatërruese duke postuar edhe foto të rënda të trupit të saj skelet ndërsa ushqehej me anë të një tubi.

Tashmë ajo ka 120 mijë ndjekës në Instagram dhe merr dhjetëra mesazhe në ditë nga persona që vuajnë nga çrregullimet e ushqimit.

Baza trupore normale varion nga 18 në 24, ndërsa ajo arriti në 11. Tashmë pas rikuperimit të kileve, falë edhe ndërhyrjeve të mjekëve ka arritur në bazën trupore 19. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2019, ora 18:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori