Reklamat më tronditëse të të gjitha kohërave (FOTO LAJM)

“Të pish cigare do të thotë të jesh skllav i duhanit”. Francë, 2010
Që në krijim, synimi i këtyre reklamave ka qenë që të tronditin e të krijojnë debate të ashpra.

Shumica e organizatave që kanë synime të tilla, nuk duan të shesin një produkt, por të përhapin një mesazh.

Të parat reklama të tilla mbahen mend nga Benneton, në vitet 1980. Reklamat e tyre morën kritika të mira dhe të këqija.

Këto janë disa nga reklamatmbahen mend si tronditëse.

Shtuar më 25/06/2019, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori