Rekord i çmendur, kriket në kraterin e Kilimanxharos (FOTO LAJM)

Pëlqej
Të luash kriketkraterin e Kilimanxharos, mali më i lartë në Afrikë dhe një prej vullkanëve më të mëdhenj në botë, është sigurisht një eksperiencë e veçantë. Objektivi i këtyre lojtarëve është ajo e rekordit botëror përsa i përket ndeshjes së zhvilluar në lartësinë më të madhe.


Për të mbërritur në majë lojtarët kanë ecur për tetë ditë, ndërsa rekordi më i mëparshëm daton në vitin 2009 në Everest. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori