Në Brazil futbolli është festë (FOTO LAJM)

Pavarësisht protestave të dhunshme që i kanë paraprirë Kupës së Konfederatave dhe Kupës së Botës "Brazil 2014" ndeshja hapëse mes Brazilit dhe Japonisë tregoi edhe një herë se futbolli në vendin e sambas i tejkalon përmasat e një ndeshje sporti por shkon deri aty sa shndërrohet në festë popullore.

Imazhet që shijuam dje në stadiumin e Brasilias vërtetuan edhe një herë dashurinë e këtij vendi për sportin e futbollit. Fëmijë, të rinj, burra, gra, të moshuar dhe persona të çdo lloj moshe ishin të pranishëm dje në stadium duke i dhënë notat e një show ndeshjes inaguruese. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2013, ora 11:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori