Edhe "Ballistët" janë me Kumanovën (FOTO LAJM)

Pëlqej
Patriotë në futboll, por patriotë edhe kur vëllezërit janë në nevojë. Këta janë "Ballistët", tifogrupi më i famshëm në Maqedoni dhe jo vetëm, të cilët kanë ndihmuar shqiptarët e "Lagjes së Trimave" në Kumanovë.

Tifozët e Shkëndijes së Tetovës kanë mundur të grumbullojnë ndihma të rëndësishme për banorët e dëmtuar nga luftimet e 9 dhe 10 majit dhe ka qënë një përfaqësi e tyre që i ka dërguar vetë te banorët, shkruan Portali Albeu.

Akt human dhe patriotik ky i "Ballistëve" që duhet ndjekur edhe nga shqiptarët e tjerë kudo që ndodhen. /albeu.com/
Shtuar më 20/05/2015, ora 10:49
semi
e Mërkurë 20 Maj 2015, Ora 13:36
Perpara Ballstë ,,,,
gashi prishtine
e Mërkurë 20 Maj 2015, Ora 14:30
Respekt veq perpara
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori