Federata maqedonase mund të ketë mbajtur larg shqiptarët duke lëvizur nga Shkupi, por jo këtë njëri
Pëlqej
Kryeministër i Maqedonisë Zoran Zaev, do të jetë sot në stadiumin e Strumicës, për të ndjekur ndeshjen mes Maqedonisë dhe Shipërisë.

Ai njihet si një bashkëpunëtor i mirë me shqiptarët, pas aelancës që ka bërë me partitë shqiptare në zgjedhjet e fundit. "Vipsport.al" shkruan se Zaev nuk e ka fshehur asnjëherë simpatinë për futbollin. Ai është në stadiumin e Shkupit, duke bërë tifo për Shkëndijën e Tetovës, kur ajo sfidonte Gentit e Belgjikës.

Sipas "Vipsport.al" ai nuk do ta mbështesë Maqedoninë në mënyrë që të ushtrojë presion mbi Shqipërinë, pas thell përbrenda ai dëshiron fitoren e Shqipërisë. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 13:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori