Finalja e kupës, reagon presidenti Ivanov
Ngjarjet e mbrëmshme në stadiumin "Filipi i Dytë" në Shkup janë dënuar nga presindeti i Maqedonisë Gjorge Ivanov. Ngjarjet ishin shkak i ndërprerjes së ndeshjes së futbollit mes skuadrës së Shkëndijës dhe Teteksës.

Ai ka kërkuar sanksionim të atyre që i kanë shkaktuar ato, si dhe aksion urgjent institucional.

“Për fat të keq, pikërisht dje në finalen e Kupës nacionale të futbollit që duhej të ishte festë në futboll, sërish patëm brohoritje ofenduese, hedhje të gjësendeve dhe fishekzjarre, pas së cilave finalja duhej të ndërpritej”, deklaroi Ivanov . /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2013, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori