Gazetari maqedonas zgjedh një formë origjinale proteste kundër censurës (VIDEO)
Pëlqej
Gazetari maqedonas Milenko Nedelkovski ka zgjedhur një formë mjaft origjinale për të protestuar. Në formë të protestës ndaj amendamenteve të reja për mediat, ai ka mbajtur heshtje për plot 20 minuta, raporton "TetovaSot".

Gazetari vetëm njoftoi fillimin dhe mbarimin e emisionit. Askush nuk e di se sa kohë do të zgjasë ky cirk në Maqedoni në të cilën aktualisht në media është kufizuar mundësia për të shprehur mendimin dhe vullnetin e lirë./Albeu.com/
Shtuar më 08/10/2016, ora 22:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori