Media serbe gënjeshtra në mes të ditës (VIDEO)
Portali serb "telegraf.rs", këtë mëngjes publikoi një artikull ku thuhet se policia maqedonase ka rrahur tifozët serbë në stadiumin "Filipi II" në Shkup, para se ata të shpalosnin flamurin grek në shenjë provokimi ndaj maqedonasve, njofton Zhurnal.

Sipas medias serbe, ky veprim i tifozerisë serbe ka bërë që policia të ndërhyjë forcërisht, ndërsa publiku maqedonas të fëshkëllejë himnin kombëtare serb dhe të këndojnë kore kundër tyre.

Në fund "telegraf.rs" publikon edhe videon ku ku shohet qartë se rrugës për në stadiumin "Filipi II", tifozët serbë hidhnin parulla raciste dhe anti-shqiptare dhe se gjithë hipotezat e hedhura prej tyre janë thejsht mashtrime. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2012, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori