Ministrja Serbe: Ballistit do i sigurojmë një gjykim të drejtë
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç, ka folur për çështjen e ekstradimit të Ismail (Ballist) Morinës në Beograd.

Ajo është shprehur për mediat se gjykatat serbe “mund të sigurojnë gjykim të drejtë dhe të paanshëm” për Ismail Morinën.

“Sa i përket kësaj çështje, duhet pritur vendimin e ministrit të Drejtësisë së Kroacisë, por besoj se kolegu do të sillet siç duhet me vendimet e plotfuqishme dhe se Morina do të ekstradohet në Serbi, në mënyrë që të mund të kryhet procedura penale, e cila ka nisur para Gjykatës së lartë në Beograd”, tha Kuburoviç për Tanjug.

E megjithatë vlen të theksohet se nuk pritet që të burgosurit serbe do të kenë një gjykim të drejtë për Ismail Morinën.
Shtuar më 06/09/2017, ora 14:46
KROATETSERB
e Mërkurë 6 Shtator 2017, Ora 19:43
JEMI POPULL KOTI
NGRIHUNI PROTESTONI PARA AMBASADES KROATE
RAMA KU JE KRYEMINISTRI I RILINDJES ???ISMAIL MORINA NA BERI TE NDIHESHIM KRENARE PARA DHUNES DHE RRACIZMIT SERB
SI KA MU DESI QE KROACIA VENDOSI TE EKSTRADOJE MORINEN ESHTE NJE PATURPESI DHE ARMIQESI NDAJ NESH KIR SHUM. IRE KROATET
KANE PARE GJUHEN E PERDORUR NE NDESHJE BRISNI SHQIPTARET
POLICIA SERBE NUK LEJOI ASNJE TIFOZ NE STADIUM DHE VET POLICET GODITEN FUTBOLLISTET TANE
KROATET JANE SERBE KATOLIKE ME TE
OSHTER SE DHE SERBET AKOMA
POSHT KROACIA
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori