Protestat / Rabotniçki–Shkupi pa tifozë në Veles; Shkëndija të hënën
Pëlqej
Derbi i javës së 21 të Ligës ë parë futbollistike eë Maqedonise, Rabotniçki–Shkupi nuk do të luhet të dielën, në stadiumin "Filipi i Dytë".

Me rekomandim të MPB-se, ndeshja do të luhet pa tifozë në Veles.

Me rekomandim të Ministrisë për Punë të Brendshme, Komisioni për Gara pranë Federatës së futbollit të Maqedonisë ka shtyrë edhe ndeshjen e javes së 21 mes Shkëndijës dhe Mlladost Carev Dvorit, percjell Portalb.

Ndeshja ishte vendosur të luhej te dielën në Çair, mirëpo situata momentale dhe paralajmërimet për protesta në Shkup kanë bërë që të kërkohet ndeshja të mos luhet në terminin e paraparë.

Kështu, ndeshja Shkëndija-Mlladosti, e vlefshme për xhiron e 21, do të luhet të hënën në stadiumin në Çair, në ora 14:00. /albeu.com/
Shtuar më 04/03/2016, ora 16:16
Meti
e Premte 4 Mars 2016, Ora 17:12
Shkendija mbi te gjitha ku te luaj ati do na ket forzaaaa shkendija
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori