Zyrtarët maqedonas tentojnë të heqin flamurin shqiptar nga tribuna
Pëlqej
Zëdhënësi për shtyp i Maqedonisë ka tentuar të largojë nga tribuna e gazetarëve një flamur shqiptar me pretendimin se nuk lejohet.

Në stadiumet e vendeve të ndryshme të Evropës zakonisht vendosen këngë dhe hite të kohës së fundit, por nëse doni të dëgjoni këtë, duhet të gjeni një stadium tjetër.

Në “Mlladost” të Strumicës ka vetëm këngë patriotike maqedonase, provokim i dukshëm për palën shqiptare. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 20:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori