Dakar Rally, peisazhe spektakolare nga Bolivia (FOTO LAJM)

Etapa e tetë e Dakar 2015 kalon mes Iquique në Kili dhe Uyuni në Bolivi. Bëhet fjalë për ngjitjen më të lartë në botë. Motorët duhet të kalojnë në Ande në një lartësi prej 3,650 metrash mbi nivelin e detit.

Pavarësisht vështirësive, kjo garë ka dhuruar momente spektakolare që nuk i kanë shpëtuar syrit të fotoreporterëve. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2015, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori