Formacioni i vitit në Bundesligë (FOTO LAJM)

Loris Karius | Mainz 05
Pëlqej
Sezoni në Bundesligë është thuajse i mbyllur, teksa Bayerni është konfirmuar për herë të katërt kampion i Gjermanisë. Skuadra e Pep Guardiolës mbylli llogaritë e titullit gjatë javës së fundit, ndërkohë që do të luhet edhe java e fundit.

Bavarezët kanë dominuar gjatë gjithë sezonit, por në këtë vit kanë spikatur edhe disa futbollistë nga skuadra të tjera.

Portali "goal.com" ka publikuar formacionin e vitit në Bundesligë, ku bëjnë pjesë 3 futbollistë nga Bayerni dhe 3 nga Borussia Dortmund. Hummels, i cili ka qenë pjesë e Dortmundit këtë vit, nga sezoni i ardhshëm do të vishet bavarez. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2016, ora 12:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori