MotoGP, pole position për Lorenzon
Jorge Lorenzo feston ditëlindjen duke dalë i pari në cirkuitin e Jerez. Sikurse në provat e lira, edhe në ato zyrtaret piloti spanjoll ka regjistruar kohën më të mirë 1:38.673, ndërsa me +0.247 vonesë pas tij u rendit bashkëkombasi i tij, Dani Pedrosa me Honda dhe në vendin e tretë një tjetër spanjoll, Marc Marquez me +0.298 nga Lorenzo.

Pas podiumit spanjollprovat zyrtare u pozicionua Crutchlow me Yamaha e për Valentino Rossin vendi i pestë.
Shtuar më 04/05/2013, ora 18:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori