Rrëzohet Rossi, Marquez shpallet kampion bote (VIDEO)
Piloti spanjoll i Honda, Marc Marquez, është shpallur kampion bote në Moto GP, pas triumfit arritur mëngjesin e sotëm në garën e zhvilluar në Japoni, në pistën e Motegi, titulli i tretë në këtët kategori, i pesti në karrierën e tij.

Ky triumf u shoqërua edhe nga rrëzimi i dy rivalëve të tij kryesorë për titull, italianit Valentino Rossi në xhiron e tetë dhe spanjollit Jorge Lorenzo 4 xhiro nga fundi, duke i dhuruar titullin Marquez.

Ndërsa dy pilotët e Yamaha nuk e mbyllën dot garën, Marquez bëri detyrën, duke zhvilluar një garë të mirë dhe fitoi i pa shqetësuar nga rivalët..

Shtuar më 16/10/2016, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori