E FUNDIT/ Chelsea "fundos" Liverpool dhe e nxjerr jashtë zonës Champions (VIDEO)
Bundesliga
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Bundesliga
Data
07 Shkurt 2009
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
0 - 1
Përfundimi
2 - 4
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
 
0 - 1
M. Gómez 3'
 
0 - 2
T. Hitzlsperger 51'
S. Kießling 67'
1 - 2
 
 
1 - 3
M. Gómez 75'
A. Charisteas 90'
2 - 3
 
L. Sinkiewicz (OG) 90'
2 - 4
 
Ndëshkimet
A. Vidal 10'
 
G. Castro 11'
 
 
R. Osorio 17'
A. Vidal 49'
 
 
R. Hilbert 56'
 
M. Delpierre 64'
 
S. Khedira 68'
Ndeshjet e ketyre ekipeve nga viti 2000 në Bundesliga
Renditja aktuale e Bundesliga
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë