E FUNDIT/ CR7 i jep Superkupën Juves dhe hyn në histori, Pirlo shijon trofeun e pa
Bundesliga
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Bundesliga
Data
22 Janar 2011
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
1 - 0
Përfundimi
5 - 1
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
A. Robben 45'
1 - 0
 
M. Gómez 46'
2 - 0
 
 
2 - 1
J. Morávek 62'
M. Gómez 80'
3 - 1
 
M. Gómez 85'
4 - 1
 
T. Müller 90'
5 - 1
 
Ndëshkimet
 
O. Kirch 65'
 
C. Tiffert 70'
 
A. Bugera 73'
Renditja aktuale e Bundesliga
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë