E FUNDIT/ Morën peng një person dhe i kërkonin 10 mijë euro, arrestohen 5 shqiptar
Eredivisie
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Eredivisie
Data
26 Nëntor 2006
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
2 - 2
Përfundimi
2 - 5
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
G. Lovre 13'
1 - 1
 
 
1 - 2
R. Knopper 26'
E. Nevland 28'
2 - 2
 
 
2 - 3
L. Delorge 50'
 
2 - 4
S. Kolk 70'
 
2 - 5
S. Kolk 86'
Ndëshkimet
 
Saavedra 16'
O. Svejdik 36'
 
 
L. Schwiebbe 38'
 
S. Kolk 47'
 
S. Vreven 48'
L. Suárez 59'
 
 
W. Verhoek 59'
 
M. de Vries 82'
Ndeshjet e ketyre ekipeve nga viti 2000 në Eredivisie
2003
2 - 0
2004
3 - 1
2004
4 - 3
2005
0 - 3
2005
3 - 1
2006
2 - 1
2006
2 - 5
2007
1 - 3
2008
3 - 0
2009
0 - 1
2009
1 - 1
2010
2 - 0
2010
3 - 1
2011
2 - 4
2011
5 - 1
2011
8 - 5
2011
4 - 2
2012
3 - 0
2012
0 - 1
2013
2 - 1
2013
1 - 2
2014
2 - 1
Renditja aktuale e Eredivisie
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë