E FUNDIT/ CR7 i jep Superkupën Juves dhe hyn në histori, Pirlo shijon trofeun e pa
Bundesliga
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Bundesliga
Data
11 Gusht 2013
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
1 - 1
Përfundimi
3 - 2
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
N. Müller 14'
1 - 0
 
 
1 - 1
V. Ibišević 16'
S. Okazaki 65'
2 - 1
 
N. Müller 78'
3 - 1
 
 
3 - 2
M. Harnik 82'
Ndëshkimet
 
S. Ulreich 37'
 
B. Röcker 46'
 
M. Leitner 51'
N. Zimling 62'
 
S. Polter 62'
 
 
A. Boka 85'
Ndeshjet e ketyre ekipeve nga viti 2000 në Bundesliga
2004
4 - 2
2005
2 - 3
2005
1 - 2
2006
2 - 1
2006
0 - 0
2007
2 - 0
2009
1 - 1
2010
2 - 2
2010
2 - 0
2011
1 - 0
2011
3 - 1
2012
4 - 1
2012
3 - 1
2013
2 - 2
2013
3 - 2
2014
1 - 2
Renditja aktuale e Bundesliga
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë