E FUNDIT/ Chelsea "fundos" Liverpool dhe e nxjerr jashtë zonës Champions (VIDEO)
Super Lig
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Super Lig
Data
10 Shkurt 2007
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
2 - 0
Përfundimi
2 - 1
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
Z. Biryol (PG) 6'
1 - 0
 
F. Elmas 18'
2 - 0
 
 
2 - 1
S. Şentürk 70'
Ndëshkimet
S. Akyüz 23'
 
Ndeshjet e ketyre ekipeve nga viti 2000 në Super Lig
2000
1 - 0
2001
1 - 1
2001
1 - 2
2002
2 - 1
2004
4 - 1
2004
1 - 0
2004
2 - 2
2005
2 - 0
2005
1 - 2
2006
1 - 1
2006
2 - 1
2007
2 - 1
2007
1 - 1
2008
2 - 4
2013
1 - 2
2014
0 - 0
Renditja aktuale e Super Lig
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë