E FUNDIT/ Derbi mbyllet ne paqe, Atl Madrid dhe Reali ndajnë pikët (VIDEO)
Seria A
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Seria A
Data
19 Mars 2012
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
1 - 0
Përfundimi
1 - 0
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
P. Osvaldo 3'
1 - 0
 
Ndëshkimet
D. De Rossi 37'
 
 
B. Janković 51'
 
K. Kaladze 74'
Ndeshjet e ketyre ekipeve nga viti 2000 në Seria A
2007
0 - 1
Roma
F
2008
F
Roma
3 - 2
2008
3 - 1
Roma
H
2009
F
Roma
3 - 0
2009
3 - 2
Roma
H
2010
F
Roma
3 - 0
2010
F
Roma
2 - 1
2011
4 - 3
Roma
H
2011
2 - 1
Roma
H
2012
F
Roma
1 - 0
2012
2 - 4
Roma
F
2013
F
Roma
3 - 1
2014
F
Roma
4 - 0
2014
1 - 0
Roma
H
Renditja aktuale e Seria A
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë