E FUNDIT/ Derbi mbyllet ne paqe, Atl Madrid dhe Reali ndajnë pikët (VIDEO)
Super Lig
RenditjaKalendariTransfertaStadiumet
Vitet e kaluara
Detajet e ndeshjes
Super Lig
Data
15 Dhjetor 2007
Ora
15:00
Stadiumi
Pjesa e parë
0 - 0
Përfundimi
2 - 1
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Golat
 
0 - 1
E. Kilic (PG) 55'
G. Karadeniz 75'
1 - 1
 
G. Karadeniz 79'
2 - 1
 
Ndëshkimet
C. Eris 55'
 
S. Balci 76'
 
M. Keceli 81'
 
 
E. Eksioglu 83'
Ndeshjet e ketyre ekipeve nga viti 2000 në Super Lig
2007
2 - 1
2008
1 - 2
2008
0 - 4
2009
0 - 0
2009
1 - 6
2010
0 - 0
2010
1 - 3
2011
3 - 1
2011
0 - 1
2012
0 - 2
2012
2 - 1
2013
4 - 3
Renditja aktuale e Super Lig
Nr.
Ekipi
Ndeshje
F
B
H
GS
GP
Dif.
Pikë