Cana: Ja si “e kapa” Monikën

Një histori tipike dashurie, nga ato që të duket sikur i ke parë nëpër filma.

Ajo fillon me shikime në një restorant, me shkëmbime numrash, SMS të shpeshta, takime për kafe, darka gjysmë flirtuese e gjysmë romantike dhe që mbaron me një dasmë në një hotel luksoz në breg të detit Tiren dhe me muaj mjalti në Bali.

Kështu e kanë treguar historinë e tyre të dashurisë futbollisti shqiptar Lorik Cana dhe arkitektja italiane Monika për ‘Teuta’, transmeton Kosovarja.

Ata janë parë papritmas në një restorant në Romë, në verën e vitit 2011, ku Loriku sapo kishte shkelur për të filluar karrierën te Lacio. Atë mbrëmje ajo nuk ia ndante sytë.
“Fillimisht nuk i kushtova vëmendje, por pastaj shkëmbyem disa vështrime. Vetëm kur dola nga restoranti i dhashë menaxheres numrin tim që t’ia jepte asaj. Isha i bindur që do të më telefononte”, tregon Cana, i cili vetëm pak muaj më vonë, filloi të jetojë me arkitekten italiane.

Nga ana tjetër, Monika, e pazhveshur nga paragjykimet, ka treguar se ajo fi llimisht e kishte të vështirë t’u tregonte prindërve se ishte lidhur me një futbollist, për më tepër shqiptar.

“Unë nuk kam ditur të bëj dallimin mes shqiptarëve”, tregon sot gruaja e kapitenit të Kombëtares shqiptare.
Cana ka vendosur ta bëjë celebrimin në Francë, në mënyrë që bashkëshortja e tij të ketë mundësi ta mbajë edhe mbiemrin shqiptar. Ai është shprehur se gjithmonë kishte dashur të martohej me një vajzë shqiptare, por zgjodhi të martohej me Monikën vetëm pasi u bind që fëmijët e tyre do flisnin shqip dhe do ruanin traditën.

Është e njohur fraza e Lorikut që shqiptarët nuk ndalen derisa të bëjnë djalë dhe djali i tyre i parë ka ardhur në jetë disa ditë më parë. Prova që ai do rritet si shqiptar nis me emrin me origjinë ilire, Boiken. /Albeu.com/

Shtuar më 07/11/2015, ora 20:55
Naser
e Dielë 8 Nëntor 2015, Ora 00:14
Po.po me origjnin italian.lindi djali ne europe.kurr sa femija shqipetare se keta smunden te je gjat koh te martuar keshtu qe femin ja mer italianka dhe as qe dote don ta shef baben e tij e jo me shqiptaret gabim i madh eshte qe yjet shqiptare te martohrn.me.te huaj ne sjmei.me.qindra milion ne humbim shpejt ne jemi 2 mil jo me shum stop marteses me.te huaj jonse jam racist aspak por ta ruajme gjakun ton
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori