Dhimbje e lot, njerëzit vajtojnë në rrugë për humbjen e legjendës Kobe Bryant (FOTO LAJM)

Deri më tani nëntë persona kanë mbetur të vdekur nga rrëzimi i helikopterit, aty ku ishte edhe Kobe Bryant.

Legjenda e basketbollit ishte duke shkuar me vajzën e tij Gianna Mari për të parë një ndeshje basketbolli në momentin që ra helikopteri.

Rrjetet sociale u pushtuan me postime pikëlluese, kur u mësua lajmi se Kobe Bryant ka ndërruar jetë.

Njerëz të shumtë u parë rrugëve duke qarë, ndërsa nuk munguan edhe ngushëllimet nga kolegë, miq e të njohur të basketbollistit legjendar.

Mesazhe ngushëllimi kanë mbërritur dhe nga presidenti Donald Trump, e gjithë shoqata e lojtarëve profesionistë të basketbollit në SHBA u shpreh se anëtaret e saj ndihen të shokuar e realisht të shkatërruar nga ky lajm.

Ngushëllime mbërritën deri edhe nga kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu, teksa atletë nga e gjithë bota, përfshirë Shaquille O’Neal, kanë përcjellë dhimbjen e tyre në Tëitter.


Shtuar më 27/01/2020, ora 08:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori