Habit trajnerja: I zgjedh lojtarët nga madhësia e peni*it
Barazia gjinore është një kryetemë që nuk kishtë përfshirë edhe futbollin.

Tabutë i thyen arbitret femra, ndersa Imke Vubenhorst e çoi në një nivel tjetër këtë term.

Ajo është trajneria e parë femër e cila po trajnon një ekipi meshkujsh.

30-vjeçaria drejton ekipin e ligës së pestë në Gjermani, BV
Cloppenburg, prej 21 dhjetorit të vitit që lamë pas.

E paragjykuar shumë nga opinioni sportiv dhe mediat, Vubenhorst ka dhënë një përgjigje epike në një intervistë të dhënë.

Ajo u pyet se nëse lojtarët duhet të veshin tuta përpara se ajo të hyjë në dhomat e zhveshjes, një pyetje tendecioze e cila mori një përgjigje shumë ironike.

“Sigurisht që jo, unë jam profesioniste. E zgjedh ekipin në varësi të madhësisë së penisit”, përgjigje që i ka lënë të gjithë me gojë hapur dhe që po bëhet virale në rrjet dhe jo vetëm.
Shtuar më 17/01/2019, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori