Karnavale prej Fenomeni, Ronaldo mbi karrocë në San Paolo (FOTO LAJM)

Ronaldo mes protagonistëve të Karnavaleve të San Paolos. Ish Fenomeni, dy herë kampionë bote me Seleçaon, ka qënë i ftuari i nderit i shkollës së Sambas Gavioes da Fiel, e lindur si pjesë e grupit ultras të tifozëve të Corinthians, skuadër e San Paolos ku ka luajtur edhe Ronaldo dy vitet e fundit të karrierës.Samba e prezantuar nga Gavioes, "R9, fluturimi i vërtetë i Fenomenit", i dedikohej karrierës së futbollistit.

Ronaldo shoqërohej nga djali i tij Ronald, partnerja aktuale Paula Morais, nëna Sonia dhe babai Nelio. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2014, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori