Kim Kardashian heq make up-in dhe tregon shenjat e sëmundjes në trupin e saj (FOTO LAJM)

Kim Kardashian deklaroi disa javë më parë se vuante nga një sëmundje e sistemit imunitar, ndërsa sëfundmi ka hequr make up-in duke fotografuar shenjat në trupin e saj.

Ajo vuan nga artriti psoriatric që pasqyrohet me shenja të theksuara në lëkurë, të cilat duket se janë përhapur në të gjithë trupin e saj, raporton Albeu.com.

"E bëj këtë për të mbështetur të gjitha ato vajza dhe gra që kanë sëmundje të ngjashme duke theksuar se duhet të kenë besim të vetja dhe të ecin para", u shpreh ajo pasi publikoi fotot.

Pavarësisht mediatizimit që i ka bërë, ajo që ka Kim është një sëmundje lëkurë pa rrezik për jetën dhe e kurueshme. Miliona person kanë të njëjtën sëmundje në të gjithë botën dhe trajtohen normalisht. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2019, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori