Ndahet nga jeta partnerja e ish-sulmuesit të Anglisë, Stewart nuk gjen dot fjalët (FOTO LAJM)

Një lajm i rëndë ka tronditur ish-sulmuesin e Totenhemit dhe kombëtares angleze Paul Stewart. Bashkëshortja e tij është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçari.

Lajmi është konfirmuar nga vetë ish-futbollisti, i cili i ka bërë një dedikim prekës në rrjetin social “Twitter” duke shkruar i pikëlluar: Nuk mund të përshkruajë dhimbjen, do të të dua përgjithmonë Bev.

Nuk kanë munguar mesazhet ngushëlluese për ish-sulmuesin e Tottenham, nga ish-shokët e skuadrës, si Gari Lineker, Paul Lake dhe Graham Roberts.

56-vjeçari u takua me bashkëshorten e tij në qytetin e saj të Blackpool, ku ai po fillonte karrierën e tij të futbollit.

Bev ishte gjithashtu mbështetëse e burrit të saj kur ai vendosi të ndihmojë viktimat e tjera të abuzimit seksual duke zbuluar se ai ishte sulmuar seksualisht nga një trajner i besuar i të rinjve kur ishte fëmijë.
Shtuar më 03/10/2020, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori