Në makinë me 211 km/h, arrestohet Ballack
Edhe pse është tërhequr nga futbolli, Michael Ballack di si të bëhët mjaft mirë protagonist në shytp. Ish lojtari i kombëtares gjermane, Bayer Leverkusen dhe Chelsea është ndaluar nga polcia rrugore pranë qytetit Trajillo në Spanjë pasi ishte duke ecur me makinën e tij me një shpejtësi prej 211km/h në një rrugë ku shpejtësia maksimale e lejuar është 120km/h.

Sic konfirmon institucioni, faktet janë marrë nga një kontroll rutinë me radar, të cilat zbuluan shkeljen në Autostradën A-5 në Spanjë, ku më pas u zbulua se makina i përkiste pikërisht Ballack. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2012, ora 16:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori