Një natë para izolimit, si u tërbuan të rinjtë britanik (FOTO LAJM)

Britania është duke u përgatitur për valën e radhës së koronavirusit.

Ajo ka filluar të izolohet me zona, për shkak të rritjes së frikshme të numrit të të infektuarve.

Sot e ka pasur radhën Manchesteri, për t’u mbyllur.

Dje ka qenë mbrëmja e fundit, kur lokalet e natës mund të qendronin hapur, ndaj dhe të rinjtë e kanë shfrytëzuar në maksimum, pasi tashmë me gjasë vetëm në verë ata mund t’i rikthehen jetës së natës.

Kuptohet, nëse kalohet kjo valë, duke qenë se koronavirusi është i paparashikueshëm dhe askush se di të thotë me saktësi, kur do të përfundojë kjo flamë.

Shtuar më 23/10/2020, ora 12:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori