Pep dhe Bayern, ja si u festua "Oktoberfest" (FOTO LAJM)

Pëlqej
Mynihu ka patur këtë muaj fluksin më të madh të turistëve dhe kjo falë festës së famshme bavareze "Oktoberfest" ose festa e birrës. Përveç banorëve vendas dhe atyre të ardhur nga qytete të tjera të Gjermanisë dhe mbarë bota, këtë festë e shijoi edhe Bayern Munchen.

Drejtuesë të klubit, stai teknik dhe futbollistët bavarezë janë mbledhur së bashku për të festuar dhe për të shijuar birrën e famshme gjermane.

Në qëndër të vëmëndjes ka qënë tekniku katalanas Pep Guardiola dhe bashkëshortja e tij si dhe Franck Ribery, i cili i qëndroi larg pijes alkoolike për shkak të besimit të tij fetar. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2013, ora 18:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori