US Open, sa shumë Vipa në triumfin e Nadal (FOTO LAJM)

Sean Connery dhe Alec Baldwin
Rafael Nadal konfirmoi momentin e mirë që po kalon edhe gjatë së hënës, duke u shfaqur forcë dominuese në tenisin për meshkuj, pasi mposhti në 4 sete numrin një të botës, Novak Djokoviç, në finalen e US Open.

Tenisti spanjoll, i lindur në Mallorca, fitoi 6-2, 3-6, 6-4, 6-1. Për të, ky është titulli i dytë në US Open, tepër i rëndësishëm për rikthimin si triumfator në kulmin e fuqisë së tij, pas një beteje të gjatë me rikuperimin e një dëmtimi në gju.

Por ajo u ra në sy gjatë këtij takimi ishte edhe prania e madhe e personazheve Vip, të cilët kishin ardhur për të shijuar klasiken e tenisit botëror.

Emra të njohur të skenës, aktrimit dhe sportit ishin të pranishm gjatë suksesit të tenistit spanjoll. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori