76-vjeç e mbuluar me flamur, kush është gjyshja e mbrojtësit që “kalli” stadiumin (FOTO LAJM)

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit mbrëmë luajti kundër Kampionëve të Botës, ndeshje të cilën e humbi me rezultatin 0-2.

Në media u trasmetua cdo gjë, nga thirrjet politike deri, gafat në stadium e parrullat kundër Ramës, por jo tifozja më interesante në stadium.

Bëhet fjalë për gjyshen 76-vjeçare të mbrojtësit Kastriot Dermakut, i cili nisi ndeshjen si titullar.

Me shallin e vendosur në kokë dhe e mbuluar me flamurin kuqezi, gjyshja e priti të nipin deri pas ndeshjes, ndoshta për t’i rrëfyer eksperiencën e parë si tifoze.

Fotot dhe detajet i ndau për të gjithë ndjekësit e tij, daja i futbollistit, ish-deputeti i Lëvizjes VetëVendosje, Fisnik Ismaili. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2019, ora 19:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori