Briken Calja shkëlqen në kampionati e 70 të peshëngritjes
Peshëngritësi, Briken Calja, ka shkëlqyer në kampionatin e 70 kombëtar i peshëngritjes.

Ky kompeticion u zhvillua në ambientet e pallatit të Sportit Asllan Rusi, ku të pranishëm ishin shumë figura të shquara të këtij sport, por edhe peshngritës të rinj që synojnë të kapin majat ku përveç Brikenit, ishin edhe Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj.

Calja u shpall kampion në peshën deri në 73 kg si dhe sportisti më i mirë i aktivitetit.

Ai e mbylli garimin e tij në dygarësh me 325 kg; në shkëputje ngriti 148 kg, ndërsa në shtytje 177kg. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2018, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori