"Bomba" e Artan Hoxhës: Berisha dhe Meta përgjuan takimin Rama-Basha
Pëlqej
Gazetari Artan Hoxha ka folur per takimin e gjatë Rama-Basha dhe frikën e tyre se mund të përgjoheshin. Duke shtruar tre pyetje gazetari te e te kuptosh se ka informacion që takimi mes Ramës dhe Bashës është përgjuar.

Hoxha më tej sqaron dhe shkakun pse takimi në kryesinë e Kuvendit u zhvendos drejt Pallatit të Kongreseve nga Rama dhe Basha. Sipas gazetarit, të dy krerët e partive kanë patur frikë nga përgjimet.

Rama vazhdoi takimin e gjatë me Bashën në Pallatin e Kongreseve, aq sa duken sikur kanë qenë të zhuritur për të biseduar me njëri-tjetrin kokë më kokë, në intimitet…Nga ana tjetër, Meta takoi Berishën tek zyra e tij në katin e 13-të në kullën e Bashkimit, vetëm 50 metra larg Pallatit të Kongreseve.Eshtë koha që të takohem me këtë izraelitin, Yoram Frig, specialist i pergjimeve, që me atë valixhen në dorë të na thotë;

1)- Ku dreqin janë cimkat në zyrat e Metës, që Rama-Basha nuk pranuan të vazhdonin takimin te kryesia e kuvendit? Për llogari të kujt rregjistrojnë ato?!!!

2)- A është e vërtetë që rrotull zyrave të doktorit vinte vërdallë një paisje përgjimi dhe a mundet kjo paisje ti përgjojë të dy takimet njëkohësisht?

3)-A mund ta marrim vesh cila nga dyshet po ia fut njëra -tjetrës, i gjati me Hollandezin, apo Kardiologu me Shtangistin….”, shkruan ai. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2017, ora 19:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori