Deklarata e rëndë nga Italia: Presidenti i Napolit donte të rrihte Edi Rejën
Duket se të bashkëpunosh me De Laurentisin, nuk është fort e lehtë pasi të gjithë ata që kanë shkuar te Napoli kanë deklaruar se është shumë e vështirë të punosh me të.

Kjo duket edhe tani, teksa Ançeloti një nga trajnerët më të suksesshëm ka probleme të mëdha me presidentin.

Për ta përforcuar këtë fakt, ka folur për “CalcioNapoli24.it”, edhe ish-kryetifozi i Napolit, Xhenaro Montuori.

“Unë nuk sulmoj Ançelotin, por sulmoj atë që ka “infektuar” Napolin dhe napoletanët. De Laurentis është një i paedukatë. U desh të vinte Ançeloti që zëri ynë të dëgjohej për padrejtësitë që De Laurentis bën ndaj klubit. Ai është imoral, është momenti të qëtësohet. Ai i njeh vetes të gjitha të drejtat e botës. Mbaj mend që donte të rrihte Edi Rejan, ish-trajnerin tonë”, deklaroi ish-kryetifozi i Napolit.

Deklarata e këtij të fundit nuk përbën asnjë çudi në Itali, pasi De Laurentis e ka treguar jo pak herë mënyrën se si sillet me trajnerët apo lojtarët.
Shtuar më 23/11/2019, ora 13:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori