Erjon Braçe revoltohet me Interin: Ja kush p******* lehtësisht
Pankarta e tifozëve të Interit, se Kosova është Serbi, ka acaruar deputetin socialist, Erjon Braçe. Ai njihet si tifoz i zjarrtë i Juventusit. Në prag të ndeshjes me Interin ai shkruan: “Tani ekipi qe e di Kosoven ne Serbi, Ambroziana qe pallohet lehtesisht!”

Braçe përdor një fjalor, që nuk i përshtatet postit si përfaqësues i popullit.

Ky lloj fjalori nuk mund te perdoret nga një prej ligjvënësve më të vjetër në parlament, intelektual dhe i arsimuar si Erjon Braçe. Për të mos llogaritur këtu faktin që shumë prej ndjekësve të tij në Facebook, janë gra apo vajza socialiste. Këtë legjislaturë, Braçe përfaqëson popullin e Divjakës, por këto fjalë ai mund t’i ketë mësuar në Berat, pasi i ka përdorur edhe herë të tjera.

Statusi i plotë i Erjon Braçes në Facebook:

Juve 11, Dybala 12!
Te kthyer nga hiri per ti mundur te gjithe me radhe!! Dominim total, kete here me durimin e pafund taktik te vetem nje goli, vetem nje, prane fundit dhe pa mundesine e rikuperimit.
Pjekuri,
Fitohet edhe keshtu.
Pikerish per kete bene diferencen nje Super Barzali e nje super Evra, Markizio siguresa plus.
Fitore pas fitores, qetesisht, vendosmerisht, me radhe, hakmarrja po kryhet;
Cna morren po ua marrim nje per nje, per te kapur kreun!! Aaaaa po,
Dybala, arsye pse e majta me pelqen pa fund!! Radha;
Tani ekipi qe e di Kosoven ne Serbi, Ambroziana qe pallohet lehtesisht.

Shtuar më 25/01/2016, ora 14:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori