Eurogola ndaj Kukësit, Tirana ngjitet në krye
Tirana mposht Kukësin në ndeshjen e javës së tetë të Superiores dhe ngjitet në krye të klasifikimit. Skuadra e drejtuar nga Gugash Magani ka mposhtur me shifrat skuadrën e Shaqirit ku autorë të golave ishin Dushku (autogol), Bakaj dhe Curri, ndërsa për verilindorët barazoi përkohësisht Lushtaku.


Me këtë fitore Tirana shkon në kuotën e 15 pikëve, 2 më shumë se Flamurtati dhe Kukësi dhe 3 më shumë se Skënderbeu dhe Partizani. /albeu.com/

TIRANA-KUKËSI 3-1
Golat: Dushku (aut) 2, Bakaj 47, Curri 86 / Lushtaku 39

Shtuar më 18/10/2014, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori