FSHF vendos datat për sezoni e ardhshëm futbollistik
Pëlqej


Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës Shiptare të Futbollit, bëhet e ditur që sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të startojë në 19 gusht, ndërsa Kategoria e Parë do të nisë në 9 shtator.

Më poshtë mund të njiheni me njoftimin e plotë zyrtar të FSHF-së:

“Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka përcaktuar sot zyrtarisht datat e fillimit dhe mbarimit të sezonit të ardhshëm futbollistik, për Kategorinë Superiore dhe atë të Parë. Kështu, pas propozimeve të ardhura nga sektori përkatës, u vendos që kampionati i ardhshëm i Superiores, edicioni 2018-2019 të nisë në datë 19 gusht dhe do të përfundojë në 25 maj 2019. Faza e tretë e Superiores, pas pauzës dimërore do të nisë më datë 26 janar të vitit të ardhshëm.

Ndërkaq, edicioni 2018-2019 i Kategorisë së Parë do të startojë në datë 9 shtator dhe do të përfundojë në 11 maj 2019. Po kështu, anëtarët e KE vendosën që ndeshja finale e Superkupës së Shqipërisë të luhet në datë 12 gusht”, shkruhet në lajmërimin e FSHF-së.
Shtuar më 16/05/2018, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori