Furtunë në Turqi pas humbjes turpëruese: Tifozët duan "kokën" e trajnerit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Fitorja e Shqipërisë ndaj skuadrës kombëtare turke, edhe pse në një miqësore ka shkaktuar furtunë në futbollin turk.

E gjithë furia është kthyer nga federata turke e futbollit dhe trajneri Mircea Lucescu, të cilët vendosën të rinovojnë komplet ekipin duke ndaluar gjithashtu edhe aktivizimin e futbollistëve të huaj me shtetësi turkekombëtare, përcjell Albeu.com.

Zhgënjimi turk ndaj humbjes me Shqipërinë vjen edhe për faktin se Turqia as nuk mundi të kualifikohet në Botëror.

Në mediat turke tashmë po flitet për largimin e Lucescut, i cili sipas tyre po shkon nga humbja në humbje. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2017, ora 20:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori