Futbollisti i Kombëtares refuzon të votojë, jep mesazh për gjithë shqiptarët (FOTO LAJM)

Vendi momentalisht është ngërthyer nga kauza e zgjedheve vendore, që do të mbahen të dielën. Debatet e forta mes politakanëve, janë ato që kanë pushtuat opinionin publik.

As sportistët nuk mund të mos bëhen pjesë e këtij debati. Andi Lila, lojtari i kombëtares shqiptare me anë të një postimi në “Instagram”, ka përcjellë një mesazh për shqiptarët dhe vet ka refuzuar të votojë, të dielën e 30 qershorit.

Shqipëria jonë meriton zgjedhje europiane! Shqipëria ka nevojë sot për mua dhe unë jam vendosur t’i dal për Zot vendit dhe të ardhmes sonë europiane! Të gjithë bashkë mund t’ia dalim. Unë jam gati”, shkruan Lila.

Shtuar më 27/06/2019, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori