"Futbollisti i vitit", Van Dijk favorit ndaj Messit e Ronaldos
Sonte në Monaco në orën 18.00, do të zhvillohet ceremoniali i ndarjeve të çmimeve për më të mirët e vit sipas UEFA-s.

Në eventin e njëjtë, do të kryehet edhe shorti për garat në grupe në Ligën e Kampionëve.

Sipas mediave, Virxhil Van Dijkk shihet si favorit për të pasuar Luka Modric, që kishte në pronë çmimin e futbollistit të vitit, ndërsa në konkurencë janë edhe Lionel Mesi dhe Cristiano Ronaldo.

Me këtë rast do të shpallen edhe çmimet e portierit më të mirë, mbrojtësit, mesfushorit dhe sulmuesit më të mirë.
Shtuar më 29/08/2019, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori