Hysaj shkëlqen ndaj Juves, ja nota që mori pas ndeshjes

Elseid Hysaj po kalon një formë të jashtëzakonshme teksa mbrëmë në barazimin 1-1 ndaj Juventusit ishte një ndër më të mirët në fushën e lojës.

Edhe pse i dëmtuar mbrojtësi shqiptar bëri një paraqitje brilante duke arritur që të lërë në hije Manduzkic në krahun e tij. Shkodrani u vlerësua me notën 6.5 nga "Gazzeta dello Sport".

"Ishte kura për Manduzkic. Sulmuesi i zonjës vuajti shumë, dhe kjo dhe për meritë të Hysajt", ka shkruar gazeta italiane./albeu.com/


Shtuar më 03/04/2017, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori