I mori burrin, e dashura e Hulk letër prekëse hallës: Asnjë gjethe e vetme nuk bie pa lejen e Zotit
Tingëllon si e çuditshme, por në fakt është e vërtetë. Futbollisti i njohur, Hulk ka nisur prej disa ditësh një marrëdhënie intime me mbesën e ish bashkëshortes së tij.

Ish sulmuesi i Portos, i njohur për goditjen vdekjeprurëse me të majtën ka lënë pas martesën 12 vjeçare me tre fëmijë që ka me partneren, Iran Angelo de Souza për t’u lidhur me mbesën e saj që quhet Camila.

Një tradhëti mjaft e rëndë kjo, me Camila që ka vendosur të shpjegojë rrethanat. Përmes një letre dërguar hallës së saj, 31-vjeçarja është munduar t'i kërkojë falje, teksa i thotë lamtumirë me lot në sy.

“Halla Iran, unë nuk dua t’ju them se ky mesazh nuk është një shpjegim apo justifikim i asgjëje. Më duhej të vija këtu për t’ju thënë disa gjëra që për fat të keq rrethanat nuk më lejojnë t’i them personalisht. Edhe pse është e parëndësishme për ju tani, por unë ju dua shumë, kështu që unë po flas këtu. Me të vërtetë dua që ju të dini gjërat për të cilat ndoshta të gjithë do të flasin ndryshe, spekulime të thjeshta, por me të vërtetë nuk i gjykoj sepse të jashtmit nuk dinë absolutisht asgjë dhe shumicën e kohës thjesht duan që situata të jetë më e keqe. Ndër të gjitha unë kam nevojë që ju ta dini se kurrë nuk kam dashur të jetoj jetën tuaj, ose se isha xheloze për diçka që keni jetuar, sepse unë e di se kjo është ajo që do të ndodhë në kokën tuaj dhe të gjithëve.

"Ka qenë shumë e guximshme të përballesh me të gjitha këto, por nuk do ta bëja nëse nuk do të ishte e vërtetë, nuk do të dëshiroja që të ishte kështu … Betohem … kurrë nuk e imagjinoja se mund të ndodhë, por ne nuk e sundojmë zemrën, askush nuk është imun ose i përjashtuar nga të jetuarit më të mëdhenj të ndjenjave. Më vjen keq për gjithçka, nëse mund të zgjidhja, ne nuk do ta kalonim këtë, por jeta nuk rrotullohet ashtu siç e imagjinojmë. Ai më tregoi se nuk kishte shanse për një kthim të mundshëm dhe kështu ne e lejuam veten që të jetonim atë ndjenjë që ishte brenda nesh dhe u zgjua tani. Asnjë gjethe e vetme nuk bie pa lejen e Zotit … dhe kështu ne do të ndjekim planet e tij.

"Unë ju them lamtumirë me lot në sy, sepse kam një dashuri të madhe … ju jeni e fortë, luftëtarë, nënë … ju admiroj SHUMË dhe nuk do të ndryshojë kurrë pa marrë parasysh atë që mendoni apo flisni për mua … respektoni momentin tuaj. Më fal nëse të kam bërë të vuash … dije që më lëndon shumë më tepër se ti.

"Ju uroj nga fundi i zemrës sime … të gjithë lumturinë në botë, madje edhe më shumë sesa ta dëshiroj vete. Zoti ju bekoftë shumë!," shkruan Camila në letrën dërguar hallës së saj, Iran.

Marrëdhënia mes Camila dhe sulmuesit të Shanghai në Superligën kineze ka nisur prej tetorit të këtij viti.
Shtuar më 28/12/2019, ora 19:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori